BPKStudenckie Koło Naukowe - Blok Prawa Komputerowego powstało 2 sierpnia 2002 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii przy Katedrze Prawa Konstytucyjnego z inicjatywy grupy entuzjastów i wizjonerów, którzy zaufali instynktowi i postanowili całą swoją energię poświęcić na rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy na temat prawa nowych technologii na przekór sceptyzmowi laików. Późne lata 90-te to okres bujnego rozwoju tzw. IT technologii, co spowodowało, że założenie naszego Koła wprost idealnie pokryło się z dynamicznie wzrastającym zainteresowaniem tą tematyką. Kolejne lata funkcjonowania na Wydziale ugruntowały naszą pozycję jako Koła Naukowego, które z powodzeniem rozwija tę dziedzinę nauki prawniczej. Stało się znane nie tylko we Wrocławiu, ale też w całym kraju. Liczba członków - pasjonatów tą dziedziną wzrasta z każdym kolejnym rokiem.