W dniach 14- 18 września 2009 w miejscowości Kaskady na Słowacji odbyła się kolejna edycja Szkoły Letniej Prawa Komputerowego. Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki współpracy w ramach „Vienna Group”, która skupia pięć uczelni państw Europy Środkowej, a dokładnie Uniwersytet Wrocławski (Polska), Uniwersytet w Pécs (Węgry), Uniwersytet Comenius w Bratysławie, Uniwersytet im. Pavola Jozefa Šafárik w Koszycach (Słowacja), Uniwersytet Masaryk (Czechy) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu (University of Economics and Business Administration, Austria).

Celem zjazdu było pogłębianie wiedzy studentów w dziedzinie prawa nowych technologii oraz porównanie regulacji prawnych tej specjalności w ich krajach.

Program konferencji został podzielony na bloki tematyczne: ogólne informacje o prawie komputerowym i społeczeństwie informacyjnym, własność intelektualna, kontrakty i elektroniczna komunikacja, e-government i cyberprzestępczość oraz ochrona danych osobowych. Łącznie zorganizowano 11 wykładów, 2 sesje porównawcze dotyczące rozwoju e-sądu i e-govrnment w poszczególnych krajach oraz zajęcia poświęcone negocjacjom kontraktów międzynarodowych, a także rozwiązywanie kazusów z własności intelektualnej.