W dniach 21-23 listopada 2008 r. Studenckie Koło Naukowe – Blok Prawa Komputerowego zorganizowało Konferencję Naukową Studentów i Doktorantów zatytułowaną „Społeczeństwo informacyjne – mit czy rzeczywistość?”.
W odbywającej się w Karpaczu Konferencji wzięli udział członkowie SKN – BPK i członkowie Koła Naukowego Doktryn Politycznych i Prawnych.

W trakcie obrad wygłoszono następujące referaty:
  • mgr Anna Zalesińska – Elektroniczny sąd - szansa na załatwienie sprawy w rozsądnym terminie?
  • Rafał Rybicki – Cyberterroryzm – wirtualna rzeczywistość, realne zagrożenie
  • Anna Łuczak – Cyfrowy podział społeczeństwa – wybrane problemy prawne
  • mgr Oskar Filipowski – Przestrzeń wirtualna jako rynek i jego niedoskonałości
  • Anna Materla – Bezpieczeństwo transakcji internetowych w handlu elektronicznym
  • Wojciech Nazarek – Gromadzenie danych osobowych w świetle dyrektywy 2006/24/WE
  • Grzegorz Leśniewski – Portale społecznościowe a ochrona danych osobowych
  • Artur Burzyński – Portfel inwestycyjny wrocławskiego funduszu MCI. Romans kapitału i technologii - coś więcej niż mezalians?
  • Łukasz Cieślak – Dostęp do informacji publicznej jako warunek rozwoju nowoczesnego społeczeństwa
  • mgr Mateusz Machaj – Jak amerykański bank centralny łamie prawo do informacji
  • mgr Radosław Wojtyszyn – Szantaż - ciemna strona prawa do informacji?
  • mgr Jacek Srokosz – Lobbing - obrona interesów czy manipulacja?